דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק נדלן למשקיעים הכי חם בישראל ? | סטאטוס יועצי נדלן

נדלן למשקיעים הכי חם בישראל ? | סטאטוס יועצי נדלן

שנת 2017 סוכמה כשנת שפל במכירת דירות למשקיעים.
האם זו האלטרנטיבה הראוייה להשקעות נדלן בישראל ?

דירות להשקעה מול נדלן מניב

בשבועות האחרונים פורסם ב-The Marker כי "ניתוח של הכלכלן הראשי במשרד האוצר מצא כי במחצית הראשונה של השנה ירדו מספר רכישות הדירות מצד משקיעים בכל הערים הגדולות". האם בועת הדיור מתפוצצת לאיטה?
שוק הדיור התפרסם כשוק חם מאוד בשנים האחרונות, אף שבפועל נדל"ן מסחרי מניב תשואות גדולות ומפנקות יותר (משמעותית). לפי קצב רכישת הדירות להשקעה בשנת 2017, הערכת המגמה הינה שבשנה זו כמות הדירות שיירכשו לטובת השקעה יהיה קטן ב-20% מ-2016, וב-42% מ-2015. שנת 2017, אף שהסתיימה, כבר מוגדרת כ"שנת שפל" ברכישת דירות להשקעה בארץ. מדובר בצניחה משמעותית שגורמת לכולנו לתהות האם רכישת נדל"ן למגורים לטובת השקעה הינה אפיק ההשקעה שיניב לכם תשואות או שמא זה הזמן לבחון אפיקים אחרים?
זאת ועוד, התמורות המשמעותיות ברגולציה על דירות להשקעה, משפיעים גם הם על המגמות בשוק הדיור. המשקיעים חוששים לרכוש דירות נוספות, שמא יוטלו עליהם מיסים שיפגעו באופן מהותי מהתשואות.
ומנגד, הביקושים לנדל"ן מסחרי בשיאם. בחצי שנה הראשונה של שנת 2017 נרשמה עלייה חדה בביקושים ויתרה על כך, ישנה מגמה של חברות הייטק שמעבירות את משכנן למשרדים ומגדלים חדשים. הביקוש למשרדים עולה, לצד ההיצע הגובר. כל זאת לצד משקיעים פרטיים שמבקשים להשקיע את הונם ברכישת שטחים מסחריים להשקעה, מתוך ידיעה ברורה שמדובר בהשקעה שהינה אחת המשתלמות שיש כיום, אם לא המשתלמת ביותר.
הערה – שימו לב להשקעות של חדרי משרד מפוצלים – השקעה שיכולה להיות מסוכנת וספקולטיבית אם לא פועלים נכונה.( ראו מאמר נפרד זהירות משרדים קטנים ).
אם לציין את האמת לאמיתה, גם בימים בהם שוק הדיור להשקעה נתפס על ידי רבים כ"יהלום נוצץ", מביני עניין שעצרו לרגע ובחנו את התשואות, הבינו מיד שנדל"ן מסחרי הוא אפיק מניב משמעותית, אך בימים אלו, כששוק הדיור יורד מקרנו, התמונה מתבהרת עוד יותר.
נצלו את המומנטום. בדקו אפשרות של רכישת נדל"ן מסחרי להשקעה ממש עכשיו, רגע לפני שתהיו חלק מנהירת המונים.
כל התחזיות מראות כי נדל"ן מסחרי מניב שומר על תשואות גבוהות ביחס לעלות ההון ולאלטרניטבות.
נשמח לענות לשאלות נוספות ולעמוד לרשותכם ובכל עת – סטאטוס יועצי נדל"ן.