דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק נדלן מסחרי מניב ומכירות און ליין ברשת | סטאטוס יועצי נדלן

נדלן מסחרי מניב ומכירות און ליין ברשת | סטאטוס יועצי נדלן

קונים ,קונים ועוד קונים באמזון בעלי אקספרס ובאיביי ?
הקניות ברשת של ישראלים במהלך שנת 2017 נעו במליארדי שקלים.

איך אמזון פוגעת בעזריאלי ובקניונים ? איך איביי פוגעת ברשתות האופנה ובבעלי הקניונים ?

בשנים האחרונות חלה קפיצה משמעותית ודרסטית בכמות הקניות שישראלים מבצעים באינטרנט .
ביצוע הרכישות ברשת הוא לא בווקום. הקניות ברשת האינטרנט באתרים כמו אמזון ,עלי אקספרס, איביי ועוד,
נוגסות ופוגעות בחברות ישראליות. אין ספק כי הקניות ברשת באות על חשבון רשתות ישראליות. ורוב הקניות מבוצעות בפועל באתרים בחו"ל.
אגב, בקניות אינטרנטיות ישנו פטור ממע"מ עד לסכום של 75 דולר.
נוסף על כל אלו, הצרכנים גם נוסעים יותר לחו"ל, שם חווית הקניות היא חלק מהחבילה.
המציאות שקיימת היום היא שהקניונים נמצאים במשבר, החנויות ריקות, בעיקר בתחומי הביגוד וההנעלה. רשתות קמעונאיות רבות נקלעות לקשיים וחלקן אפילו פושטות רגל.( ראו רשת הונגימן )
אנו מאמינים כי מצב זה יתגלגל לפתחן של חברות הנדלן המניב המחזיקות ומשקיעות במרכזיים ובקניונים מסחריים.
תגובת השוק לאפקט אמזון ,כבר ניכרת בשווקים הפיננסים- ראו את מניית מליסרון ועזריאלי – 2 חברות המתמחות בשווקים מסחריים ולא רק.
היום נרצה להתייחס דווקא להשקעות במתחמי חנויות שאינם קניונים ( סטריט מול ).
בארץ הזירה הזו עדיין אינה מפותחת דיה, אבל הכיוון בהחלט מבטיח. והשקעה מבטיחה בהתאם. כשמשקיעים בנדל"ן מסחרי חשוב להכיר את זירת המשחק אליה אתם נכנסים (ובדיוק בשביל זה אנחנו נכנסים לתמונה): אז אם הקניונים במשבר חריף, אולי זה לא המקום הכי כדאי להשקיע בו ,כי התחזיות מראות שהמשבר רק יחריף ומעמיק ( להלן אפקט אמזון ).
אך האם חשבתם לעצמכם שמתחמי חנויות פתוחים הם "הדבר הבא"? אצלנו בארץ זוהי מגמה יחסית חדשה, שהולכת ומתחזקת, אך בארה"ב מתחמי חנויות פתוחים נמצאים בכל מקום, וכולם משגשגים. בעוד הצפי שהקניונים ימשיכו להיסגר, התחזית על המתחמים הפתוחים הינה יחסית וורודה ומבטיחה – כי מי מאיתנו לא צריך בקרבת הבית את נותני השירותים- את הספר, המכבסה, חנות הנוחות וכד`.
ומכיוון שכבר נוכחנו לדעת שנדל"ן מסחרי הוא אפיק משתלם להשקעות שלכם, כזה שיניב לכם 6-7% תשואה בטוחה לטווח ארוך, ולעיתים אף יותר מכך.ומכיוון שהבלבול גדול וכוחות השוק משחקים ומגלגלים מצבים של חוסר יציבות בשווקים הפיננסים ואף בשוק הנדלן לרבות שוק המגורים ,
עדיין נשארת לה השאלה : היכן להשקיע? האם במגורים ? במשרדים? האם בחנויות? ואולי בתחנות דלק? אתם שאלתם, אנחנו עונים.
אנו עדיין תומכים בשוק של משרדים למכירה והשקעות נדלן מסחרי , אנו חושבים ששוק זה דורש התמחות והתמקצעות כמובן , וזה לא מקום לחובבנים, כי הסיכון גדול כמו הסיכוי.
אז הקשר באמת בין און ליין לנדלן מסחרי ונדלן מסחרי ברחוב? מצוין ששאלתם, יש לנו תשובות עבורכם.
רוב הקניונים משתרעים על שטחי ענק ומתקשים להחזיר את ההוצאות על כל השטחים העצומים. בעוד למתחמי חנויות פתוחים יש עלות הוצאות נמוכה יותר. דבר נוסף: בקניונים עלות הבנייה והתחזוקה השוטפת הינן אדירות בעיקר בגלל אופי המבנה: גגות מיוחדים, מעליות ומדרגות נעות, מיזוג אוויר, תאורה דולקת בכל שעות הפעילות ועוד. המרכזים הפתוחים לעומת זאת, פשוט לא זקוקים לכל אלו, ולכן נקודת המוצא שלהם מראש הרבה יותר אטרקטיבית. מכל אלו כמובן נגזרים דמי השכירות. ולנו הצרכנים זהמשתלם כמובן!
ומי מרוויח מכל אלו? אתם, אם תשקיעו בערוצי ההשקעה הנכונים.חפשו חנויות רחוב – כאלה שקרובים למתחמי המגורים השכונתיים- אנו מאמינים בהם.
מעוניינים בייעוץ פרטני? רוצים להיחשף לאופצייות של משרדים למכירה והשקעות , רוצים לשמוע ולהחשף  לערוצי השקעה מניבים נוספים בתחום הנדל"ן המסחרי? אז מוזמנים אלינו לקפה.
אנחנו פה עבורכם.
סטאטוס יועצי נדל"ן.