דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק נכסים מניבים נושאי תשואה

נכסים מניבים נושאי תשואה

חטיבת ההשקעות בנדל"ן של סטאטוס יועצי נדל"ן מכרה ב 3 החודשים האחרונים נכסים מניבים בשווי של מעל 15 מיליון ₪ למשקיעים בלבד.
הנכסים כמובן, הינם משרדים למכירה אשר בליווי צמוד של החברה ייהפכו למניבים. המשבר הכלכלי העולמי, מריץ לקוחות לחפש נכסים ממשיים. הבורסה אינה מטיבה עם המשקיעים אשר חווים שחיקה ריאלית בתיקי ההשקעות. נתונים פיננסים מעידים כי גם הסולידי- קרי האג"ח הקונצרני – מצטייר כבעייתי.

משכך, אנו עדים לנהירה של לקוחות השולפים את "ההשקעות הבורסאיות " לטובת נדל"ן מניב.אמרנו נדל"ן? אמרנו משרדים מניבים וכמובן משרדים למכירה .

בבורסה רמת גן, במגדל החילזון החדש, מכרנו 200 מ"ר למשקיע .חודש לאחר מכן כבר איתרנו חברת היי טק אשר שכרה את המשרדים להשכרה, במחיר המשקף תשואה ברוטו ללקוח של 7.5% צמוד מדד.

ביגאל אלון במגדלי טויוטה, חברתינו איתרה משרדים למכירה. אסטרטגית ,הוחלט יחד עם הבעלים להשכיר קודם את המשרד, ורק לאחר מכן למכור.את המשרד להשכרה , שיווקנו במחיר של 75 ₪ למ"ר עם דייר איכותי לפרק זמן של 3 שנים, ורק אח"כ הצענו את המשרדים למכירה כמשרדים מניבים.בטווח של 48 שעות סוכמה עיסקה עם משקיע אשר רכש מבחינתו נכס מניב ב 7.5% תשואה צמוד מדד.

חטיבת ההשקעות וה-נכסים מניבים ממיינת ומאתרת פתרונות למשקיעים ואנו עוברים ברמה יומית , מנתחים ובוחנים הצעות רבות ,שרק לאחר בדיקתינו את העיסקה בהיבט התשואה ומחירי הנדל"ן אנו מאשרים אותה ומציעים ללקוחותינו.

מצ"ב כתבה אשר פורסמה באינטרנט באתר NEWS1 ע"י אלעזר לוין, המציירת ומפרסמת את נתוני התשואה של החציון הראשון בשנת 2012.

התשואה על נכסים מניבים – 8.3% ( מאת אלעזר לוין ).

השמאי הממשלתי מפרסם ביולי 2012 נתונים על עסקי שכירות של משרדים, מרכזים מסחריים ומפעלי תעשיה למחצית השנייה של השנה שעברה – אין שינוי ממשי לעומת המחצית הראשונה.
התשואה מהשכרת משרדים ומרכזים מסחריים עמדה במחצית השנייה של 2011 על 8.3%, בדומה למחצית הראשונה של 2011. כך הודיע (יום ב` 17.7.12) השמאי הממשלתי הראשי, טל אלדרוטי.
השמאי הממשלתי מפרסם, לפיכך, נתון עסקי בפיגור של שנה. אחת הסיבות היא , כנראה, הקושי באיסוף נתונים. כפי שאומר השמאי עצמו.

עוד אומר אלדרוטי כי התשואה מהשכרת בנייני תעשיה ומלאכה עמדה במחצית השנייה של 2011 על 8.6%.

הסקירה מבוססת על בדיקת נתונים ב – 75 בנייני משרדים. מסחר ותעשיה במקומות שונים בארץ. ממצא לא מפתיע הוא, שהתשואה במרכז הארץ גבוהה לעומת הפריפריה. השמאי נעזר גם בדוחות כספיים של חברות ציבוריות הנסחרות בבורסה.

כתב 1news מעיר, שדוחות של חברות בבורסה אלו מסרו נתונים רבים ומפורטים על העסקים ודמי השכירותצ ברבעון הראשון של 2012. גם חברות תיווך גדולות פירסמו באחרונה נתונים על דמי השכירות והתשואות במחצית הראשונה של 2012.

כתבה זו לקוחה מתוך מגזין news1 אשר פורסמה ב 18-7-2012 .

לצפייה בכתבה המקורית לחץ כאן.