דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק אמד רכשה השליטה בחניון בית שאפ – והקפיצה את מחירי החניה

אמד רכשה השליטה בחניון בית שאפ – והקפיצה את מחירי החניה

מחיר מנוי לחנייה חודשית על בסיס מקום פנוי זינק מ-625 שקל ל-1,100 שקל; מחיר מנוי עבור חניה שמורה עלה מ-925 שקל ל-1,500 שקל
8.02.2012, The Marker, מאת: עידו אפרתי

שוכרי השטחים בבניין שאפ במתחם הבורסה ברמת גן, שבהם כמה עורכי דין גדולים, מתאגדים בניסיון להתמודד עם הכפלת תעריפי החניה בבניין על ידי חברת אמד, שבשליטת חברת התחבורה הציבורית דן, זמן קצר לאחר שרכשה 50% מהחניון שבמבנה.

אמד שילמה על המחצית הנותרת של החניון 42 מיליון שקל, סכום המשקף מחיר של 137 אלף שקל, ובכך נהפכה לבעלים היחידים של החניון, הכולל 610 מקומות.

עם השלמת העסקה ציינו אנשי נדל"ן המתמחים בחניונים כי היא משקפת תשואה נמוכה יחסית של כ-7%. ואולם באמד כנראה ידעו מדוע הם מבצעים את העסקה, ובשבוע שעבר בישרה החברה לדיירי הבניין כי מתחילת החודש יועלו תעריפי המנויים: מחיר מנוי חודשי על בסיס מקום פנוי זינק מ-625 שקל ל-1,100 שקל; מחיר מנוי עבור חניה שמורה עלה מ-925 שקל ל-1,500 שקל; דמי מנוי לחניה כפולה (עוקבת) הוקפצו מ-1,100 שקל ל-2,200 שקל.

גם חונים שאינם מחזיקים במנוי ירגישו בשינוי: תעריף הבסיס לחניה יומית עלה מ-60 שקל ל-70 שקל. התעריף לפי שעה, שהיה עד כה 15 שקל לשעה ו-3 שקלים לכל רבע שעה נוספת, הועלה ל-30 שקל לשעה ראשונה ו-10 שקלים לכל שעה נוספת.

בתגובה שלחו המנויים מכתב למנויים אחרים, שבו נכתב: "נתבשרנו כי אמד מתכוונת להעלות את דמי החניה באופן לא מידתי. אנו מתכוונים לפנות לאמד כדי שלא תעלה את המחיר, מכיוון שאין בכוונתנו לשלם מחירים כה גבוהים. מבדיקה שנערכה עם אנשי מקצוע עולה כי מחירי החניונים הסמוכים נמוכים בהרבה. במידה שלא ניענה על ידי חברת אמד, אין בכוונתנו לחדש את המנוי בחניון".

בינתיים חלק מהדיירים כבר מצאו חלופות בחניונים אחרים בסביבה, בדמי מנוי של 500-600 שקל לחודש. "יש כאן משרדים שמחזיקים יותר מעשרה מקומות חניה, זה אומר תוספת של 20 אלף שקל לחודש", אומר בעל משרד בבניין.

מאמד נמסר כי " עדכון המחירים נעשה על רקע התאמת מבנה ההכנסות לעלויות התפעוליות החדשות. המחירים החדשים תואמים את מחירי השוק באזור ואינם חריגים".