דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק כלל ביטוח וקבוצת רכישה חתמו על רכישת קרקע לבניית מגדל בגבעתיים

כלל ביטוח וקבוצת רכישה חתמו על רכישת קרקע לבניית מגדל בגבעתיים

שטראוס תרשום רווח של 110 מיליון שקל; מגדל השחר, שיקום בסיטי של גבעתים, יכלול 30 קומות משרדים – 20 מתוכם יהיו שייכים לכלל ומעליהן 14 קומות מגורים; כלל תשקיע כ-300 מיליון שקל בפרויקט
כתבה: The Marker , מאת: נתן שבע , תאריך: 18.03.2012

כחצי שנה לאחר הפרסום הראשון נחתמה עסקת מכירת מתחם הקרקע של שטראוס-עלית בסיטי בגבעתיים לכלל ביטוח ולקבוצת רכישה. כלל ביטוח , ביחד עם קבוצת רוכשים פרטיים שאורגנה על ידי תדהר, וסופרין פרויקטים, חתמה עם שטראוס על עסקה בה תרכוש ממנה קרקע להקמת מגדל משרדים ומגורים מפואר.

המגדל עתיד להיבנות בצומת הרחובות שפע טל וערבי נחל. סך כל ההשקעה הצפויה של כלל בהקמת שטחי המשרדים והחניות, כולל קרקע וביצוע, הינה למעלה מ-300 מיליון שקלים.

במגדל, שייקרא מגדל השחר, מתוכננים להיבנות קומת מסחר, 30 קומות משרדים, ומעליהן 14 קומות מגורים בשטח כולל של כ-68 אלף מ"ר. 20 קומות המשרדים העליונות בשטח כ-33 אלף מ"ר תהיינה שייכות לכלל, כמו גם כ-450 חניות תת קרקעיות. יתר שטחי הבניין, המשרדים והמגורים כאחד, שווקו לרוכשים פרטיים בהם עורכי דין, שמאים ואנשי עסקים.

רכישת הקרקע מותנית במספר תנאים מתלים אשר רק לאחר קיומם, תושלם הרכישה. לאחר רכישת הקרקע, בה תשקיע כלל כ-70 מיליון שקל, תתקשר כלל ביחד עם קבוצת הרכישה מול קבלן מבצע להקמת הפרויקט, אשר צפוי להסתיים בתוך כארבע שנים מיום רכישת הקרקע.

שטראוס מכרה בחלק הראשון של העסקה מחצית מהקרקע ב-85 מיליון שקל והיתרה אמורה להימכר בהמשך תמורת 105 מיליון שקל תוך גיבוש קבוצת רכישה נוספת. עבור מכירת כל השטח המשתרע על 8.4 דונם תקבל שטראוס סך של 190 מיליון שקל ותרשום עם השלמת העסקה רווח של 110 מיליון שקל.
אמיר שוסטק, מנהל הנדל"ן של כלל, מציין כי זו עסקה ראשונה לכלל בה היא ממלאת תפקיד של יזם, זאת על מנת לנצל את תנאי השוק (מחסור במימון והיעדר קונים) להעברת הרווח הקבלני הצפוי אל עמיתי כלל. עוד מציין שוסטק, כי "בעסקה זו מיישמת כלל ידע והתמחות שנצבר אצלה במשך מספר שנים ונכנסת לעסקה יזמית כחברת נדל"ן בוגרת בתחום. העלות האטרקטיבית תאפשר לכלל לרשום תשואה עודפת בולטת, גם בהתחשב בתסריטים פסימיים לגבי השוק המקומי".