דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק משרדים בתל אביב להשכרה ולמכירה סקירה 6/2014

משרדים בתל אביב להשכרה ולמכירה סקירה 6/2014

מגדל אלקטרה סטאטוס יועצי נדלן
מגדל אלקטרה סטאטוס יועצי נדלן
מה קורה עם מחירי המשרדים בתל אביב?

הינה חלפה לה מחצית השנה, ישבנו ראינו ובחנו את מגמות שוק המשרדים של תל אביב.
מה קורה בעיר האורות ? מה עם מחירי המשרדים להשכרה?
האם נביאי הזעם צדקו? האם שוק המשרדים התל אביב קורס?
מצב פוסט המאפשר הצצה למספר מתחמי הפעילות העיקרית שלנו בתל אביב.

לסקרנים … : היציבות בעינה !

משרדים להשכרה ולמכירה בתל אביב

שוק המשרדים בתל אביב מפגין יציבות .נתוני העיסקאות מוכיחים את אשר טענו בסקירות קודמות :
אין כיום היצע משרדים זמין ובהיעדר היצע שכזה אנו רואים יציבות ברמות מחירי השכירות וגם במחירי הרכישה.
שוק המשרדים, וכפי שהצגנו בעבר, נחלק בין מגדלי המשרדים והבניינים הקיימים ,ובין פרויקטים חדשים אשר נמצאים בשלבי שיווק מתקדמים.

משרדים להשכרה ומשרדים למכירה במתחם עזריאלי והקריה

אזור מרכז תל אביב מבחינתינו כולל את מתחם מנחם בגין, הסיטי החדש ובתי המשפט.
להבדיל מכל נביאי הזעם ,אנו ראינו וצפינו את אשר קורה : היצע הפרויקטים בבנייה נעצר, אין פרויקטים חדשים כרגע בביצוע והשיווק בעיצומו.
חשוב להזכיר ולציין כי פרויקטים של משרדים להשכרה ולמכירה בתל אביב ,הנמצאים כיום בשלבי תיכנון וביצוע יהיו מוכנים בטווח של 4-5 שנים לקראת שנת 2018-2019.
במתחם זה אנו רואים את אזור המער הצפוני – מתחם המשרדים המדהים שמתפתח לו על גדות האיילון ובצמוד לאזור עזריאלי והקרייה. במתחם זה מספר מגדלים המציעים משרדים לרכישה כמו מגדל המידטאון, מגדל רסיטל ומגדלי we , אשר כולם ניבנים בהמשך לרצף הטריטוריאלי של עזריאלי ומתחם ידיעות אחרונות.
אזור המער הצפוני מציע משרדי יוקרה במגדלי פאר ובסטנדרט יוקרתי , ונכון למועד זה ניתן לומר שרוב רובו של ההיצע נקלט.

משרדים למכירה במגדלי היוקרה
סטאטוס יועצי נדלן פעילה ועושה בשיווק ובמכירת המתחם, ואף מכרנו משרדים במסגרת קבוצת רכישה במחירים אטרטיבים החל מ8000 שח למר במעטפת, כאשר בצמוד למגדל מוכרים משרדים במידטאון גם ב 13,000 ואף ב 15000 שח למר לטווח של כ 4 שנים.
מתחם בית המשפט בשאול המלך ממשיך לשמור על יציבות ועוצמה.
מגדלי אמות השקעות מגדל המוזיאון מהבולטים במגדלי המשרדים להשכרה בתל אביב ,שומרים על יציבות במחירי השכירות. רק לאחרונה, השכרנו במגדל המוזיאון משרדים מפוארים לעורכי דין במחיר של 135 שח למר.
משרדים לרכישה בתל אביב – זמין ומיידידרומה משם ,בציר מנחם בגין ומתחם הסיטי החדש אנו עושים ומשווקים את אלקטרה סיטי תל אביב: מתחם המשרדים החדש של חברת אלקטרה המציע משרדים להשכרה ומשרדים למכירה לכניסה מיידית.
ראינו גילינו ואיתרנו רוכשים המחפשים משרדים ולכניסה מיידית. כך שיווקנו 2 קומות במגדל לקבוצות רופאים, כך מכרנו משרדים לעורכי דין, ולמשרדי פרסום אשר כולם הכירו ביוקרה ובזמינות.
נתוני העיסקאות ומחירי המכירה מוכיחים כי השוק עוצמתי : בהשוואה לשנה שעברה ולחציון המקביל לנו, מחירי המשרדים בפרויקט אלקטרה סיטי תל אביב האמירו.אנו רואים עלייה של 3% בממוצע במחירי המכירה של המשרדים שחצו כבר את רף 10,500 שח למר.
במקביל למכירות אנו נערכים גם למלאכת ההשכרות במתחם: משרדי פאר ויוקרה להשכרה ,הכוללים גימור מפואר וחדש.משרדים אלו זמינים לכניסה מיידית ומתאימים למקצועות חופשיים לעורכי דין, לחברות הייטק, למשרדי רואי חשבון ועוד.
מתחם הסיטי החדש ספג מעט מההיצע ששחררה חברת כלל ביטוח עם המעבר לעתידים, אך היצע זה נקלט במהרה ,בעיקר הודות למגמה החדשה של מלונאות מעורבת באזורי העסקים.
קבוצת פתאל שכרה את כל מגדל כלל ביטוח ותפעיל בו בית מלון המשתרע על כ 10,000 מ"ר.משרדים בסיטי תל אביב ובשדרות רוטשילדאז כמו שנאמר לעיל, אופנת המלונאות לא פסחה גם על מתחם הסיטי הפיננסי.
קבוצת אביב אשר בונה את מגדלי אביב ברוטשילד השכירה גם היא מחצית מהמגדל לקבוצת פתאל לבית מלון.
ההיצע אוזל … אמרנו ?
אכן כך, כל מגמת המגורים הפכה כל פיסת קרקע לדירות, החל מרחוב מקווה ישראל, החשמל, ורחוב יבנה שכולם דחקו במשרדים החוצה ,וקיבלו את רוכשי הדירות והמגורים.
היצע המשרדים בסיטי היום דל וישנו ביקוש אדיר לשטחי משרדים להשכרה ובעיקר מצד חברות הייטק וסטארט אפ, התרים מחפשים ואוהבים את מתחם הסיטי הפיננסי של תל אביב על שלל המסעדות ובתי הקפה. שיווקנו והשכרנו משרדים אף בפאתי הסיטי במגדל שלום בשטחים של 400 מר לפי 65 שח למר.