דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק משרדים להשכרה בתל אביב- חלוקה גאוגרפית

משרדים להשכרה בתל אביב- חלוקה גאוגרפית

משרדים להשכרה בתל אביב- חלוקה גאוגרפית

העיר תל אביב מחולקת ומאופיינת מבחינה נדל"נית מסחרית, כך שלכל אזור יש את הייחוד שלו עם יתרונותיו וחסרונותיו המשפיעים כמובן גם על ההיצע של משרדים להשכרה בתל אביב ובטח על מחירי המשרדים להשכרה ברחבי הארץ. נסקור במאמר זה אזורים בתל אביב כגון נתיבי איילון, בית המשפט, אזור נווה צדק ועוד מספר אזורים שונים.
משרדים להשכרה בתל – אביב- חלוקה גאוגרפית
העיר תל אביב מחולקת ומאופיינת מבחינה נדל"נית מסחרית, כך שלכל אזור יש את הייחוד שלו עם יתרונותיו וחסרונותיו המשפיעים כמובן גם על ההיצע של משרדים להשכרה בתל אביב ובטח על מחירי המשרדים להשכרה.משרדים להשכרה בסיטי בתל אביב.
אזור הסיטי בתל אביב בצמוד לבורסה לניירות ערך הינו איזור עשיר ומרתק מבחינה נדל"נית ומבחינת היצע המשרדים בו. אזור הסיטי – מתחם שדרות רוטשילד מציע משרדים להשכרה בבניינים לשימור – מדהימים ביופיים, וכמובן משרדים להשכרה במגדלי היוקרה בשדות רוטשילד כמו מגדל אלרוב וכד`, שבהם מציעים משרדים להשכרה במחירי פרימיום מעל 100-120 ₪ למ"ר משרדים.הארומה הקלאסית, האדריכלות של שנות ה 30 של המאה הקודמת נותנים אור שונה למתחם הסיטי בתל אביב שהפך להיות מהיקרים בישראל.משרדים להשכרה בנתיבי איילון יגאל אלון.
מתחם יגאל אלון הינו אזור אשר התפתח בד בבד עם התפתחות נתיבי איילון והרכבת. ציר יגאל אלון מאוכלס בבנייני משרדים קטנים בני 4 קומות מסוגננים ונאים המציעים משרדים להשכרה ולמכירה במחירים ממוצעים בשוק, כיום סביב 60-65 ₪.במקביל מתפתחת לה תופעת המגדלים היוקרתיים כמו מגדלי טויוטה ומגדלי אלקטרה המציעים משרדים להשכרה ברמות הפרימיום במחירים הנושקים ל-100 ₪ למ"ר ואף מעבר לזה.

משרדים להשכרה בבית המשפט שאול המלך .
ציר שאול המלך ובית המשפט ,הינו עוגן מרכזי בתרבות המשרדים להשכרה ולמכירה באזור יוקרתי זה. ציר זה מאופיין ביוקרה –הנגישות לאיילון והקרבה לבית משפט הפכו אזור זה ליקרים ביותר במחירי השכירות של המשרדים להשכרה והמשרדים למכירה – גם בהיבט ארצי!!!

מגדלי משרדים מובילים כמו מגדלי המוזיאון ומגדל אמות השקעות שבהם מוצעים משרדים להשכרה במחירים גבוהים כיום כ-120 ₪ למ"ר בממוצע ומעבר לכך, נהנים מביקוש עז וגם היצע המשרדים בהם להשכרה בלבד, דל ומצמצם.

משרדים להשכרה ברמת החייל והשכונות הצפוניות בתל אביב.
בצפון ת"א,רמת החייל מהווה "אי שקט ויוקרתי " של פארק משרדים לתחום ההיי-טק התקשורת והפרסום. במתחם זה מוצעים ל השכרה משרדים – אשר נבנו ברמות גימור מפוארות ויוקרתיות.

מתחום זה ,עד לא מזמן היה "מעוז ליבו" של ההיי-טק בתל אביב ושינה צבעו עם כניסת תחום הפרסום (מקאן אריקסון) תחום התקשורת והמדייה (יורוקום ואולפני הטלויזיה מימד ורשת).המתחם רוחש ורגש בפעילות מסחרית וקולינרית גם בשעות הערב והפך לאזור בילוי מבוקש כדוגמאת אזור הרצליה פיתוח.

במתחם זה בנייני משרדים מטופחים שבו מוצעים משרדים להשכרה, ברמות מחירים של כ-60-65 ₪ למ"ר ובמקביל מגדלי משרדים מפוארים כמגדלי זיו ומגדלי אור שבהם משרדים להשכרה במחירים גבוהים גם ב-80ש"ח.

משרדים להשכרה במרכז תל אביב.
אזור מרכז תל אביב והמגדלים הינו נדבך חשוב ומשמעותי בשוק המשרדים התל אביבי. גם כאן אין נוסחא קבועה – ישנם מגדלים מפוארים שבהם משרדים להשכרה ומשרדים למכירה מתומחרים במחיר שיא של 120 ₪ למ"ר למשרד להשכרה ,או 16,000 למ"ר למשרדים למכירה לדוגמא – מגדלי לוינשטיין, מגדלי פלטינום והמילניום.

במקביל, מגדלי משרדים כמו: מגדלי אמות ביטוח מגדל חשמונאים ומגדלי ניצבא – הינם מגדלים איכותיים ויצוגיים ובהם ניתן למצוא משרדים להשכרה במחירים צנועים יותר סביב 70-80 ₪.

סקירה זו הינה על "קצה המזלג" ומבליטה את ההבדלים באזורים בתוך תל אביב כאשר לכל אזור העדפה משלו וייחוד משלו.המשליכים על היצע המשרדים להשכרה ותימחורם. ישנם אזורים שבהם יבלטו משרדים להשכרה בבניינים צנועים וישנם אזורים שבהם יככבו מגדלי היוקרה,. ישנם אזורים צפופים כמו אזור הסיטי, וישנם אזורים חדשים ומתפתחים – אזור רמת החייל.

לכל אזור מאפיינים משלו (בית משפט / נתיביי אילון / סיטי ת"א) ומאפיינים אלו מכתיבים גם את אופי העסקים סביבם, יכולות כלכליות בהתאם ופיתוח האזור ברמת שירותי לווין לעסקים –בנקים דואר מסעדות וכו`.
מקצוענות הינה- להבין את צרכי הלקוח לפי דרישותיו ,לאפיין את צרכיו ,להבין את רגישותו למתחם ולאזור המבוקש, וכך למעשה לדאוג לאתר ולהציע לו משרדים להשכרה או משרדים למכירה אשר תואמים את ציפיותיו צרכיו ורצונותיו.