דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק משרדים להשכרה לחברות הייטק

משרדים להשכרה לחברות הייטק

משרדים להשכרה בתל אביב ומגדלי היוקרה אשר ניבנים במהלך 2016 משנים את קו הרקיע בישראל
במתחם יגאל אלון ניבנים מגדלי אלון ,2 מגדלי משרדים להשכרה ולמכירה מהמפוארים של ישראל.
במתחם פארק שרונה ממוקמים להם מגדלי הארבעה של ARMANI ( לייתר דיוק קבוצת חג`ג`), ובצמוד נבנה לו מגדל מפואר של קבוצת עזריאלי בפארק שרונה.רבים תוהים ושואלים מה יקרה? האם המשרדים יושכרו ? מי צורך את שטחי המשרדים הרבים והיוקרתיים האלה?

משרדים להשכרה בתל אביב ומגדלי היוקרה אשר ניבנים במהלך 2016 משנים את קו הרקיע בישראל
במתחם יגאל אלון ניבנים מגדלי אלון ,2 מגדלי משרדים להשכרה ולמכירה מהפוארים של ישראל.
במתחם פארק שרונה ממוקמים להם מגדלי הארבעה של ARMANI ( לייתר דיוק קבוצת חג`ג`), ובצמוד נבנה לו מגדל מפואר של קבוצת עזריאלי בפאק שרונה.

רבים תוהים ושואלים מה יקרה? האם המשרדים יושכרו ? מי צורך את שטחי המשרדים הרבים והיוקרתיים האלה?

בעתון גלובס פורסמה כתבה בתאריך 25.9.2016 ובה סקירה על חברות ההייטק ושטחי המשרדים.
בכתבה זו נעזרו בסקר שהוזמן על ידי צ`מנסקי בן שחר אודות צרכני המשרדים בתחום ההייטק.

" על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בענף התעשייה למגזר ההיי-טק מועסקיםכ-160 אלף עובדים. בין השנים 2004-2008 הצטרפו לתעשיית ההיי-טק כ-6,000 מועסקים בשנה, ב-2009 המספר התכווץ בשיעור דומה – אולם מ-2010 מתווספים כ-4,000 עובדים כל שנה.
על פי סקירה של חברת צ`מנסקי בן שחר, "לאור תחזיות הצמיחה והמצב המאקדו-כלכלי", ההערכה היא שמספר המועסקים בענף הייצור יגדל בקצב של 2,000 – 2,500 מועסקים בשנה – תוספת של 10-15 אלף עובדים עד שנת 2021." ( גלובס נדל"ן 25.9.2016).

בתחום המשרדים בד"כ מייחסים לכל עובד שטח ברוטו הכולל כמובן מעברים ,ישיבות מטבחון – כ 25 מר ברוטו לעובד.
בתחום ההייטק היחס הוא שונה , שטח משרדים ברוטו המיועד לכל עובד ( לא בעמדות אופן ספייס ולא CALL CENTER ) מגיע לדעתינו המקצועית ולאור הכרותינו את שוק התעשייה ,גם לתחשיב של מעל ל50 מר ברוטו לעובד.
שטחי הרווחה המיועדים לעובדים בתעשיית הייטק הינם גדולים,והחברות מתחרות ביניהם על הקצאת שטחי מנוחה, בר ומזנון נגיש, חדרי ישיבה חשיבה ומשחק והכל לטובת ולרווחת העובדים.

ענף ההייטק הינו צרכן שטח לא מבוטל- במגדלי עזריאלי בשרונה חברת מאירון סורס שכרו כ 8000 מר.
חברות בת וחברות הקשורות עם פלייטק של טדי שגיא שכרו אלפי מר נוספים במרומי במגדל.
חברת WE WORK המתמחה בשיווק והשכרת שטחי משרדים ועמדות עבודה לתעשיות הההייטק מרחיבה מיקומיה ומעבר לפארק שרונה ,מתחם דובנוב בתל אביב ,שכרו עכשיו שטח נוסף של משרדים בלונדון מיניסטור בשאול המלך.

"אי לכך, בהנחה לתפיסת שטח של 75-100 מ"ר לעובד (סך השטח לתעשייה בישראל, אל מול המועסקים בענף ההיי-טק), הביקוש השנתי הוא ל-150 – 200 אלף מ"ר חדשים, שיכללו בעיקר שטחי ייצור ומעט שטחי משרדים ייעודיים בתוך אותם מבנים". ( גלובס מוסף נדלן 25.9.2016)

אז כנראה כמו שכולנו יודעים לכל סיר יש מכסה.אנו בסטאוס יועצי נדלן מלווים תהליכים ומלווים קבוצות ועסקים בתהליכי השכרת המשרדים תוך אפיון הצרכים והגדרתם.
אנו עדים להליכי השיווק :לכניסתם של חברות ההייטק והתעשייה ומלווים אותם כיום בתל אביב בעיקר בשיווק משרדים להשכרה במגדלי אלון ביגאל אלון וכמובן בשווק משרדים להשכרה במגדל הארבעה ברחוב הארבעה פארק שרונה.