דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק משרדים להשכרה משרדים למכירה משרדים בגוש דן עיסקאות ענק ב 2017

משרדים להשכרה משרדים למכירה משרדים בגוש דן עיסקאות ענק ב 2017

משרדים להשכרה משרדים למכירה ב 2017 ?
מה באמת קורה בשוק המשרדים ? מהם המגמות ?מי שוכר ומי רוכש ?
ריכזנו עבורכם את עיסקאות ענק והמגמות הבולטות של 2016 ו2017 .
אנו לקראת השקת מגדלי היוקרה בישראל של מגדלי אלון , עזריאלי שרונה, ומגדלי הארבעה ARMANI.
ובינתיים,אנו עדים לעיסקאות ענק של מאות אלפי מר – מהעיסקאות הגדולות שידע שוק המשרדים בישראל.
קריאה מהנה .
שוק הנדל"ן המסחרי באזור מרכז הארץ- ל-ו-ה-ט, ממש כמו מזג האוויר בימים אלו ממש של קיץ 2017 .

אנו עדים לעיסקאות ענק בשוק המשרדים – העיסקאות הגדולות והמקיפות בישראל .
הפעילות בשוק הנדל"ן המסחרי מתחזקת ומתבססת מיום ליום. חברות יוצאות ממשרדים ישנים לטובת משרדים חדשים במגדלי פאר, בין אם באמצעות שכירת משרדים חדשים ובין אם ברכישת שטחים מסחריים. מדובר במגמה שמתחזקת ומתעצמת.
במחצית השנה שחלפה נרשמה עלייה חדה בביקושים, מעבר למחצית הקודמת של השנה. בשבועות האחרונים פורסם כי חברות הייטק בולטות מתכוונות לשכור שטחי משרדים במגדלים החדשים בתל אביב, מה שמצטרף למגמה שליוותה אותנו בחודשים האחרונים, והולכת ומתחזקת.
הביקוש למשרדים עולה, לצד ההיצע הגובר.
איך זה ייתכן שלצד כל הביקושים ישנה ירידה מתונה בדמי השכירות? בעלי המשרדים מתחילים להרגיש את התחרות הגוברת מצד הבניינים ונאלצים למתן את מחירי השכירות.מקובל וידוע שכל מגדל בזמן ההשקה שלו קיימת תחרות חריפה בין בעלי היחידות על כל לקוח.

אנו שוב חוזרים ואומרים ,זה לא הזמן לקבוע ולהגדיר את מחירי הנדלן והתשואות בהשקה: ידוע כי התקופה הראשונה קשה עד להתייצבות במחירי השכירות. וזהו ההסבר להתמתנות בדמי השכירות, לצד הביקושים הגוברים.

האם שוק המשרדים קפוא ?
חברות מבקשות להתחדש במשרדים חדשים לאחר ששכנו וישבו שנים רבות במשרדים שהתיישנו עם הזמן,ובמקביל אנשים פרטיים שמבקשים להשקיע את הונם ברכישת שטחים כהשקעה שהינה אחת ההשקעות המשתלמות ביותר כיום, אם לא המשתלמת ביותר.
גם בקרב משרדי עורכי דין ורואי חשבון נרשמת מגמה משמעותית של מעבר ממשרדים ישנים למשרדים במגדלים חדשים. מדובר במגמה שהולכת ומתעצמת. פירמות גדולות ומובילות מבקשות לסיים את החוזים שלהם בבניינים ישנים לטובת שטחים חדשים.
חלוצת המעבר היא פירמת עורכי הדין עמית, פולק מטלון, שעזבה את משרדיה ברחוב המסגר פינת יצחק שדה בתל אביב לטובת משרדים שנרכשו בפרויקט CU ברמת החייל. מדובר בעסקאות חדשניות של רכישת שטחים, אשר פחות מקובלות בקרב משרדי עורכי דין ורואי חשבון ומצביעות על מגמה מתחזקת בעולם הנדל"ן המסחרי.

לא נשכח כמובן את פירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג אשר רכשו משרדיהם עוד מזמן בשנת 2014 במגדל מידטאון ורכשו 21 קומות של 1600 מר לקומה וסהכ כ 35000 מר משרדים.

אליהם ניתן לצרף לרשימה גם את פישר בכר חן אשר סגרה עיסקה לשכירת 10,000 מר בעזריאלי טאון – פרויקט הדגל החדש של עזריאלי במע"ר הצפוני מתחם קופ"ח לשעבר.

גם משרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן לא ממתין וסיכם עיסקת שכירות של 15000 מר במתחם חסאן עראפה ברחוב יצחק שדה בתל אביב ,בפרויקט הדגל החדש של חברת רובינשטיין.
ההפתעה הגדולה של השנה היא משרד עו"ד גורנציקי, מהגדולים והמבוססים בארץ, הנמצא בחודשים האחרונים במו"מ לרכישת משרדים גדולים בת"א מחברת ויתנייה בפרויקט הדגל שלה במחלף לה גארדיה כ 8000 מר משרדים ומעבר ממתחם הסיטי הישן והאהוב.
נשלים את סקירתינו עם פירמת עורכי הדין שמוזגה כהן לצר צדק ברץ – ששכרו כ 5000 מר במתחם עזריאלי שרונה החדש.

גם בגזרת הבנקאות נרשמת תזוזה לטובת מגדלי פאר. סיטי בנק תעתיק את משרדיה ממגדל פלטיניום ברחוב הארבעה לטובת מגדלי שרונה בת"א .
ואפילו שגרירות גרמניה עוברת דירה לאחר שנים ארוכות בבניין פריש. לאחרונה פורסם כי שגרירות גרמניה תעביר את משרדיה למגדלי C בפרויקט אדגר 360. השגרירות תשכור משרדים שיתפרסו על פני 5 קומות.

הטכנולוגייה והייטק – הקטר של שוק המשרדים
חברת הענק מייקרוסופט תעביר את המשרדים שלה מהרצליה פיתוח למשרדים חדשים ששכרה ברמת מעטפת בלבד, מתוך כוונה לעצבם. המעבר למשרדים חדשים מעיד על תחזיות אופטימיות לשנים הקרובות, אף שמסתמן כי חלק מהשטחים שנשכרו יושכרו לחברות אחרות.אמנם המתחם הינו קרקע -אך הייעוד הינו קומפלקס של כ 50,000 מר משרדים.
חברת הענק אמזון שטחה שטחי ענק במגדל שרונה החדש בת"א. השטח כולל 11 (!!!) קומות כ 25000 מר משרדים וחניות. מגדל זה מושך את חברות ההייטק בזכות מיקומו האטרקטיבי, הנגישות הטובה ושטחו העצום, לצד המסעדות הנפלאות.
בימים אלו חברת פייסבוק ישראל נמצא במו"מ להעתיק את משרדיה למגדלי עזריאלי בתל אביב. משרדי החברה צפויים להתפרס על 5 קומות שלמות במגדל כ 10,000 מר משרדים .
מלאנוקס ענקית ההי טק שכרה גם היא מחברת רובינשטיין בצומת מעריב כ 18 קומות משרדים של 1200 מר לקומה – סהכ כ 20,000 מר משרדים,באזור שאמור להיות הצומת המרכזית של הרכבות בתל אביב.
חברות טאבולה ו-Aol מעבירות את משרדיהם במגדלי אטריום ברמת גן, אשר בנייתו הושלמה רק לאחרונה. משרדי טאבולה שכנו ברחוב תוצרת הארץ אך בשל מצוקת מקום שיפרו את עמדתם ומיקומם.
חברת איירון סורס שכרו 10,000 מר משרדים במגדלי עזריאלי בשרונה ,וגם הם נוטשים את הסיטי הישן לטובת מגדלי היוקרה.
WE WORK וחללי העבודה
WE WORK שכרו את הקומות העליונות במגדלי מידטאון . כיום מנהלים גם מומ עם אמות וגב ים לעיסקת שכירות של 25000 מר ביגאל אלוןגם גזרת מתחמי העבודה מתחממת. טדי שגיא, בעלי קבוצת שגיא, צפוי לפתוח מתחם חללי עבודה במגדל עזריאלי החדש בת"א לקראת סוף השנה, ומתחם אחד נוסף ברחוב הארבעה בתחילת 2018. תחום חללי העבודה אינו חדש לשגיא, אך זוהי הפעילות הראשונה של החברה בארץ

גם גזרת מתחמי העבודה מתחממת. טדי שגיא, בעלי קבוצת שגיא, צפוי לפתוח מתחם חללי עבודה במגדל עזריאלי החדש בת"א לקראת סוף השנה, ומתחם אחד נוסף ברחוב הארבעה בתחילת 2018. תחום חללי העבודה אינו חדש לשגיא, אך זוהי הפעילות הראשונה של החברה בארץ.
כיום מנהלים מגעים גם בפרויקט הדגל החדש של אמות וגב ים ביגאל אלון לשכירת 25,000 מר נוספים.

אתם בטח שמים לב שחם מאוד בעולם הנדל"ן המסחרי. אין רגע דל. לצד ביקושים הולכים וגוברים למעבר למגדלים החדשים והלוהטים שנבנים בכל אזור גוש דן, מתפנים גם שטחים אטרקטיביים בבניינים ישנים. זוהי הזדמנות מצוינת עבור חברות גדולות להתחדש, והזדמנות לחברות קטנות יותר לתפוס מקומם במקומות ישנים יותר, אך אטרקטיביים מבחינת עלויות.
מבולבלים ולא יודעים היכן למצוא את השטח המתאים לכם ביותר? בדיוק בשביל זה אנחנו פה!
פנו אלינו, סטאטוס יועצי נדל"ן. המומחים שלכם בנדל"ן מסחרי והמשרדים החל משנת 1990.