דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק מתווך נדלן ? הסיפור ,האמת והכתבות .

מתווך נדלן ? הסיפור ,האמת והכתבות .

תיווך הוא מקצוע מורכב ומאתגר. הלוא עולם הנדל"ן הוא עולם מאתגר לכשלעצמו, קל וחומר שהעוסקים בו מחויבים במקצועיות והבנה מעמיקה. תפקידם החשוב של המתווכים הוא לתווך בין אנשים לבין נכסים. אבל לא סתם לתווך, גם להתאים את הנכסים לצרכים של כל אדם, וכמובן למקסם את האפשרויות. בין אם למגורים, לצורכי עבודה ובין אם להשקעה

בשבועות האחרונים יש המון שיח סביב מתווכים.
תיווך הוא מקצוע מורכב ומאתגר. הלוא עולם הנדל"ן הוא עולם מאתגר לכשלעצמו, קל וחומר שהעוסקים בו מחויבים במקצועיות והבנה מעמיקה. תפקידם החשוב של המתווכים הוא לתווך בין אנשים לבין נכסים. אבל לא סתם לתווך, גם להתאים את הנכסים לצרכים של כל אדם, וכמובן למקסם את האפשרויות. בין אם למגורים, לצורכי עבודה ובין אם להשקעה.
ברמה הטכנית כמובן שישנה אפשרות לרכוש ולהשכיר נכס גם ללא סיוע במתווך, אין חוקים כיום המחייבים ביצוע כל עסקת נדל"ן באמצעות מתווך, אך ככל שנעמוד על איכות וטיב העסקאות, כמו גם על מקסום התשואות, סביר שניווכח שעבור אותו הון ניתן היה לבצע עסקה טובה ומניבה יותר. למתווך יש ידע, הבנה ואפילו קשרים שאין בנמצא לאדם הפרטי בבואו לבצע עסקת נדל"ן. בדיוק על אותו משקל שאם אדם זקוק לטיפול הוא ניגש לרופא ולא מטפל בעצמו, כי אין לו הכלים המתאימים לכך.
מקצועות קיימים רק אם יש בהם צורך. אם לא היה צורך במתווכים, לא הייתה לנו זכות קיום.
לא הופתעתי לקרוא שנתפסו מתווכים שעבדו ללא רישיון. שאפו לרשות להגנת הצרכן על המבצע המקיף לאיתור מתווכים. העניין הוא שהמבצע התקיים רק על פני כמה חודשים בודדים. נדרש מבצע מקיף ומאסיבי יותר, על מנת להוקיע את אלו שפועלים ללא רישיון ומרמים את קהל לקוחותיהם. ונוסף לכל- הם משחירים את המקצוע כולו. צריך להדק את האכיפה.
101 "מתווכים" שפעלו ללא רישיון?! זה מספר שערורייתי לכל הדעות. קרוב לוודאי שיש עוד מאות שלא נתפסו. יושב שם בחוץ ציבור שלם של אנשים ששם מבטחיו בכאלו שאינם אנשי מקצוע.
נכון, מדובר בתחום סקסי. שוק הנדל"ן תמיד נחשב לשוק בעל פוטנציאל לתשואות גבוהות. רק בואו לא נתבלבל- אין מתנות חינם. אלו שגורפים תשואות גבוהות צריכים להיות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כמו בכל מקצוע. ישנם אנשים רבים שרוצים לעסוק בנדל"ן, וישנם כאלו שיטעו לחשוב שמדובר ב"עסק קל". העבודה בנדל"ן הינה מאתגרת. כדי להצליח בתחום- צריך ללמוד, לעבוד קשה, להתמקצע, ולא לשכוח להיות ישרים והגונים. כי קל מאוד ללכת לאיבוד.
את עצתי לכם אכתוב כאן לעיני כל. ואפילו לא אחייב אתכם על כך. כשאתם חפצים בעסקת נדל"ן גשו למתווך. בדקו היטב שמדובר באיש מקצוע מוסמך בעל תעודות וניסיון, קבלו המלצות אישיות מחברים ומכרים.
ואם במקרה גיליתם שביצעתם עסקה עם "מתווך" ללא רישיון- דרשו את כספכם חזרה.
פנו אלינו, אנחנו פה בשבילכם.
סטאטוס יועצי נדל"ן