דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק שוק המשרדים – סקירה תקופתית 7/06

שוק המשרדים – סקירה תקופתית 7/06

a man with rising coins

התקופה הראשונה של 2006 האירה פנים לעוסקים בנדל"ן

שוק המגורים פורח, הנדל"ן המניב רותח וגם שוק המשרדים מטפס וממריא. שוק המשרדים ניחן בסיגמנטים כירורגים קרי התייחסות נקודתית.

מגדלי בסר ר"ג ובני ברק – מגדלים יוקרתים המרכזים עניין רב באזורי ת"א ור"ג. רמות מחירי המכירה האמירו ל-2,000$ למ"ר והשכירות באזורים ספציפיים (לצפון לפארק ובקומות הגבוהות) נושקת ל-15$ – 14$

היצע משרדי היוקרה אוזל. היום קשה לאתר את שפע האפשרויות במגדלי היוקרה כבעבר, והדבר גורר עליית מחירים גם לרמות מחירים של 17-18$. (מרכז עזריאלי, מגדל המוזיאון, מגדל אלרוב). הנתונים הכלכליים של המשק חזקים. הבורסה פעילה והחברות רווחיות. אנו עדים בחברתנו לדרישות של נדל"ן מניב ממשקיעי הבורסה, ואולי גם הכוון יתחזק כי, רבים ממשים את רווחיהם ומחפשים השקעות נדלניות ובעיקר בשוק שסיכוי ההשבחה בו קיים – שוק המשרדים.

מחלקת המחקר שלנו עורכת ניתוחים, דגימות ואיתור נדל"ן משובח להשקעה גם במגדלי היוקרה וגם במבנים אלטרנטיביים ובמיקומם אסטרטגים – לדוגמא:

משרדנו מכר למשקיע שטח משרדים במגדל בסר כ-500 מ"ר, אשר הושכר לחברת השקעות לפי 14$ למ"ר. נתון אשר משקף תשואה של כ-9%.משרדנו מכר למשקיע קומת משרדים בבית מעיא בגשר מעריב ולאחר שהקומה הושכרה נשאר המשקיע עם תשואה של 10%.

מחלקת ההשכרות בסטאטוס עומדת בהתחייבות שלקחה על עצמה – איתור משרד לשכירות לכל לקוח תוך 24 שעות.

לאחרונה אף עיבינו את המחלקה והוספנו אנשי מכירות, בכדי לעמוד בהבטחה ובהצלחה רבה.

פני השוק לאן?

לאור המימושים בשווקים הפיננסים בעולם (באירופה ובמזרח), לאור התנודתיות בשוק בת"א, לדעתנו או עומדים בצומת דרכים.המלחמה אשר נפתחה עלינו מצפון, גולשת דרומה ומחבקת גם את חיפה ואנו תקווה כי לא תתפשט.אין ספק, כי תוצאות המלחמה פוגעות בכלכלה, אך לדעתנו ישראל תצא חזקה ממלחמה זו. ראשית, אנו צופים הסדר מדיני שייתן שקט ורוגע לצפון המשך לאחר הסדר מדיני יתעשת ולאחר הדשדוש הנוכחי אנו נהיה עדים לחידוש הצמיחה והפריחה.הלגטימציה לה אנו זוכים בעולם ומארה"ב, הינה לא לאורך זמן וחלון ההזדמנויות שלנו הולך ונסגר ולכן לדעתנו הסדר בטחוני ומדיני קרוב יותר מתמיד.

עוצמת השוק תשא את הטלטלה הנוכחית, ולדעתנו נעבור אותה בשלום.

רמות הביקושים יתחזקו לקראת סוף השנה ברבעון האחרון, והצפי שלנו לאור היצע המשרדים המועט – מצביע על תהליך נוסף של עליית מחירים, כך שבמגדלי היוקרה מחירי השכירות בת"א ובר"ג ינועו סביב 18-20$. (בקומות גבוהות).

ברמת החייל התוססת עם סיכומה של עסקת שטראוס עלית (הנראית לעין), יוותר מלאי זעום ולכן תהליך עליית המחירים בעיצומו. גם כאן הצפי שלנו הנו למחירים של 15-16$ למ"ר בסוף השנה (בבנייני הפרימיום).

אנו בפיתחה של עונת הקיץ וכבר מתחילים להיערך לרבעון האחרון של סוף השנה. אנו בונים על שוק פעיל ואגרסיבי – שוק של בעלי נכסים.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל נושא נדלני להתייעץ ולקבל גם עצה מעולה לאיתור משרד או לשווק נכס.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.
גיל ורדי
מנכ"ל
סטאטוס יועצי נדל"ן