דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק שלושה בנייני משרדים יוקמו ב"מתחם הרכבת" בתל אביב

שלושה בנייני משרדים יוקמו ב"מתחם הרכבת" בתל אביב

המתחם מוגדר כמרכז עסקים ראשי; העירייה אישרה בנייה של שלושה מגדלי משרדים בגובה של עד שלושים קומות בנוסף לבנייה נמוכה יותר בגובה של עד שש קומות. מאת: THE MARKER רז סמולסקי. 31/10/11
תל אביב ממשיכה לעלות לגובה: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל אביב אישרה את תוכנית הבנייה ל"מתחם הרכבת" ברחוב המסגר בתל אביב. התוכנית מאפשר הקמה של שלושה מגדלי משרדים בגובה של עד שלושים קומות.

תוכנית "מתחם הרכבת" מתפרסת על פני עשרים דונם, ונמצאת ממערב לרחוב המסגר בדרום תל אביב וצפונית לרחוב ריב"ל (בקרבת מגדל סונול ורחוב הרכבת). במתחם הזה פועלים היום בעיקר בתי מלאכה, מוסכים וישנם גם בניני משרדים ישנים ונמוכים.

המתחם מוגדר כמרכז עסקים ראשי (מע"ר) בתל אביב, וכדי לאפשר את התחדשות שלו ופינוי בתי העסק הותיקים אושרה תוכנית בנייה המתירה בנייה של שלושה מגדלי משרדים בגובה של עד שלושים קומות ובנוסף בנייה נמוכה יותר בגובה של עד שש קומות.

היקף זכויות הבנייה יהיה 84 אלף מ"ר, כאשר הרוב המכריע מיועד למשרדים ותעסוקה, 15% ישמשו למסחר ועד 25% מהזכויות אפשר יהיה להסב למגורים. הבנייה למגורים לא תעלה על 257 יח"ד בשטח ממוצע של 80 מ"ר.