דף הבית מידע מקצועי סקרים וניתוחי שוק תיווך נדלן ובלעדיות – או לא להיות ?

תיווך נדלן ובלעדיות – או לא להיות ?

בלעדיות – או לא להיות ? מה אתם חושבים ?
בעלי נכסים רבים שואלים את השאלה – האם כדאי או לא כדאי ?
מהם היתרונות ומהם החסרונות בנושא הבלעדיות?
בית המשפט העליון פסק לאחרונה ב12/2016 כי בעל נכס ישלם דמי תיווך למתווך, גם אם לא היה גורם יעיל , אלא רק בגין חתימה על הסכם בלעדיות.

בלעדיות או לא להיות..

בשקט בשקט, מתחת לרדאר, נפסק לאחרונה אחד מפסקי הדין המשמעותיים ביותר בתחום המקרקעין בכלל, ובתחום התיווך בפרט.

בית המשפט העליון פסק לאחרונה כי הסכם הבלעדיות בין בעל נכס למתווך, מחייב את בעל הנכס לשלם לו דמי תיווך גם אם הוא לא היה הגורם היעיל שהביא להתקשרות עצמה.

הנושא טיפס עד לבית המשפט העליון, משום שעורר שאלות עקרוניות ביחס להוראות החלות על חוזי תיווך במקרקעין בהתניית בלעדיות לגורם התיווך.

באמצעות פסק דין זה, בעצם ניתנה גושפנקא למשמעות עבודתם המקצועית של המתווכים.

רבים מאתנו, לפחות פעם אחת במהלך החיים, משתמשים בשירותי תיווך. בין אם זה להשכרת/רכישת משרד לצורכי עבודה, או לצורכי מגורים. כשנרצה להשכיר/לשכור/לרכוש נכס בכל תחום, נפנה למומחים. והמומחים בתחום הם המתווכים.

כשכואב לנו הראש, ניגש לרופא משפחה, כשהמחשב שלנו מתקלקל, ניגש לטכנאי מחשבים, וכשיש לנו בעיה בחשמל, נקרא לחשמלאי. ובדיוק כך הדבר גם בתחום התיווך. החשוב מכל הוא להקפיד שפונים למתווך טוב ומקצועי, בעל ניסיון, כזה ששמו הולך לפניו. (תוכלו למצוא אותם אצלנו בסטאטוס). על זה אסור ולא כדאי להתפשר.

אנו ,בסטאטוס יועצי נדלן, מתמחים בשוק המשרדים להשכרה ולמכירה בגוש דן ,ובהשקעות נדלן מניב. מתווך טוב יכול להיות ההבדל בין עסקה מצוינת לעסקה בינונית, או אפילו לזמן שעובר עד שתושג עסקה כדאית.. (לעיתים ככל שהזמן עובר, כך מפסידים כספים על נכס לא מושכר וכד`).

ישנם יתרונות רבים וידועים להשתמש בשירותיו של מתווך (טוב ומקצועי!!)- יש מי שמנהל את העסקה, חוסך לכם את "כאב הראש" ואת כל המשא ומתן, מתווך טוב צריך לתרום ערך מוסף משמעותי לעסקה, על ידי כך שהוא מביא איתו מאגר של נכסים, קשרים, ידע, מקצועיות, ותק, מוניטין וניסיון. מי שמביא איתו את כל הנ"ל, סביר שהוא גם יצליח להשיג עבורכם עסקאות טובות ומשתלמות יותר ממה שתצליחו להשיג בעצמכם. עם זאת, יש לתת את הדעת לדמי התיווך ולעבודתו הרבה של המתווך טרם חתימת העסקה.

מהו בעצם הסכם בלעדיות עם מתווך?

הסכם בלעדיות הוא הסכם שנחתם בין בעל נכס לבין מתווך, ובו מוסכם כי מתווך משקיע את מירב המאמצים על מנת למכור נכס מסוים, בעוד בעל הנכס מתחייב לא להתקשר עם אף גורם אחר. כל עסקה שמבוצעת בתקופת הבלעדיות, תזכה את המתווך בדמי התיווך, כפי שסוכמו. ישנם מקרים בהם מצוין במפורשות שדמי התיווך ישולמו על ידי בעל הנכס, גם אם העסקה שבוצעה, היא אינה בזכות המתווך עצמו, אלא באמצעות כל גורם חיצוני אחר.

אז בלעדיות- כן או לא? כן, אבל…

חשוב מאוד לחתום על הסכם בלעדיות רק לאחר שווידאתם שאתם מתקשרים עם הגורם הנכון. אם מצאתם משרד תיווך עם כל הערכים המוספים שציינו- אז ברור שכן! בלי לחשוב פעמיים.

אצלנו  ,בסטאטוס  יועצי נדלן תוכלו למצוא את הנכסים הטובים ביותר, ואת מאגר המשרדים הגדול ביותר שיש בתל אביב ברמת גן ובבני ברק.
סטאטוס יועצי נדלן מובילים את שוק המשרדים משנת 1990. אז יש לנו גם הבנה  ( ברוך השם ) ,גם כישורים ,המון ידע וגם קשרים והכל לטובת לקוחותינו.

בואו אלינו.

סטאטוס יועצי נדל"ן